Dyskusje teatralne i nie tylko.

Dyskusje o teatrze, filmie, literaturze i sztuce.

Forum Dyskusje teatralne i nie tylko. Strona Główna -> Wydarzenia -> Festiwal Młodej Kultury '80+ ! ! ! WYDARZENIE ROKU 2008 !
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Festiwal Młodej Kultury '80+ ! ! ! WYDARZENIE ROKU 2008 !
PostWysłany: Sob 18:17, 01 Mar 2008
Festiwal Kultury '80+

 
Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

W dniach 8 – 18.05.2008 w Warszawie odbędzie się Pierwszy Festiwal Młodej Kultury Roczników Osiemdziesiątych „Osiem Zero Plus". Jego organizatorami są Stowarzyszenie MINA – Nowa Mina Kultury oraz Studenckie Koło Krytyki Medialnej UW. Festiwal będzie pierwszą próbą stworzenia imprezy kulturalnej, która będzie promować i wyjaśniać zagadnienia sztuki młodych polskich artystów urodzonych po roku osiemdziesiątym.

Impreza ma zwrócić uwagę na zamieszanie, jakie w kulturze sieje to pokolenie twórców, osób, dla których tworzenie kultury i działalność artystyczna jest pasją. Chcemy pokazać, że najnowszą kulturę cechuje interdyscyplinarność, dynamika i ogromna siła wyrazu.

Hasłem przewodnim całego przedsięwzięcia jest „Remix – Recykling". Chcemy umożliwić artystom tworzenie nowych jakości i projektów na żywo w wyniku współpracy z innymi twórcami z różnych dziedzin oraz interakcji z publicznością.

Celem Festiwalu Młodej Kultury '80+ jest nie tylko promocja szeroko pojętej działalności artystycznej młodego pokolenia, ale i intensywna wymiana doświadczeń. Chcemy stworzyć przestrzeń umożliwiająca spotkanie ludzi, którzy kochają sztukę.

Cała impreza będzie się składać z cyklu koncertów, wystaw, spotkań, paneli dyskusyjnych, performance'ów, pokazów mody, warsztatów oraz innych form ekspresji artystycznej tak charakterystycznych dla animatorów kultury niezależnej. Wszystkie zaplanowane wydarzenia będą odbywać się w znanych warszawskich klubach lub na odpowiednio dobranej otwartej przestrzeni miejskiej.

Głównym organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie MINA, które do tej pory zorganizowało TWIiN – Targi Wydawnictw Internetowych i Niszowych w Krakowie, cykl SLAM'ów oraz konkurs malarski „Nuda". Festiwal współorganizuje Koło Krytyki Medialnej studentów Filologii dla Mediów na Wydziale Polonistyki UW, zajmujące się współczesną kulturą literacką oraz medioznawstwem.


NIE MOŻE WAS TAM ZABRAKNĄĆ ! Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Patronat honorowy nad Festiwalem Młodej Kultury '80+
PostWysłany: Nie 14:31, 27 Kwi 2008
Festiwal Kultury '80+

 
Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 5
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Informacja prasowa, Warszawa, 31 marca 2008


Festiwal „Osiem Zero Plus” otrzymał patronat honorowy

Patronat honorowy nad Festiwalem Młodej Kultury ’80+ objęła Prezydent M. St. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Jej Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego Prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow.

Festiwal Młodej Kultury ‘80+ powstał z ogromnej potrzeby dostrzeżenia i analizy najnowszych trendów twórczych - nie tylko jako zjawisk chwilowych i peryferyjnych, ale również jako dużej i ważnej fali konkretnych przejawów uprawiania różnych form sztuki tak charakterystycznych dla pokolenia roczników urodzonych po roku 80tym. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz i Rektor UW prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow wyrażając zgodę na patronat honorowy nad Festiwalem poparły ideę promowania młodej kultury przyświecającą organizatorom imprezy.

„Jesteśmy przekonani, że ten interdyscplinarny Festiwal stanie się znaczącym wydarzeniem artystycznym w naszym mieście i będzie cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności” – mówi Renata Wiśniewska, dyrektor Gabinetu Prezydenta.

Festiwal będzie cyklem imprez, koncertów, warsztatów, pokazów, spektakli, wystaw, paneli dyskusyjnych i innych form działalności artystycznej, dzięki czemu uczestnicy poszczególnych eventów będą mogli zauważyć interdyscyplinarność i dynamikę dzieł tak charakterystyczną dla twórców tego pokolenia.

Festiwal Młodej Kultury ‘80+ jest najnowszą propozycją Stowarzyszenia MINA – Nowa Mina Kultury, które do tej pory organizowało eventy kulturalne na terenie Krakowa. Współorganizatorem jest Koło Krytyki Medialnej studentów Filologii dla Mediów na Wydziale Polonistyki UW, zajmujące się współczesną kulturą literacką oraz medioznawstwem.

Wstępne informacje dotyczące Festiwalu znajdą Państwo pod adresem: [link widoczny dla zalogowanych] .

Więcej informacji:
Koordynator Projektu
Anna Maria Żurek
Tel.:
667 333 232
E-mail:
[link widoczny dla zalogowanych]

Specjalista ds. PR
Paweł Ostrowski
Tel.:
600 426 312
E-mail:
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Festiwal Młodej Kultury '80+ ! ! ! WYDARZENIE ROKU 2008 !
Forum Dyskusje teatralne i nie tylko. Strona Główna -> Wydarzenia
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin